Nie jedź nigdzie - zostań w domu. Ja pojadę za Ciebie.
Blog > Komentarze do wpisu

Towarzystwo Podwodnej Przyjaźni Polsko-Rosyjsko-Niemieckiej

Nur pięćdziesiąty był genialny, za to nur zdaje się pięćdziesiąty pierwszy nie wypalił. Znaczy wypalił. Trwały ślad w mojej głowie. Zawsze kiedyś musi być ten pierwszy raz. No i właśnie nadszedł. Ten pierwszy raz, kiedy skończyło mi się powietrze w butli. Trochę było w tym rosyjskiego spisku, prawie jak w Smoleńsku, tyle że ja przeżyłem. Dostałem manometr pokazujący ciśnienie niższe niż w rzeczywistości, ale moja rosyjska nurmajsterka zapewniła mnie, że wszystko spoko, luzik-lajcik-sofcik, po prostu jest o 20 bar więcej. No i brałem na to poprawkę. 

To był błąd. Kiedy zdawało mi się, że mam jeszcze 50 bar, miałem pewnie ze 30. I na zupełnym luziku sobie szybowałem parę metrów pod powierzchnią wody, kiedy nadszedł koniec. W sumie stało się to w dość bezpiecznej sytuacji, bo mogłem spokojnie po prostu wypłynąć na powierzchnię, ale poczułem się cokolwiek dziwnie i nerwowo. Zgodnie z procedurą podczepiłem się do zapasowego automatu nurmajsterki, ale lekki nerw pozostał, kiedy znalazłem się z powrotem na powierzchni. No i trudno mi było zaufać wskaźnikowi ciśnienia podczas kolejnego nurkowania. 

Za to lepiej mi szło budowanie zaufania między narodami. Budowaliśmy je zresztą wspólnie, dość karykaturalnie, siedząc na dachu łodzi, popijając zimne bronki, gapiąc się tępo na absurdalnie kiczowaty zachód słońca gdzieś wśród wysepek Komodo. Karykaturalnie, bo odbywało się to w składzie jak z licznych dowcipów - Polak, Rusek i Niemiec. I dwie Rosjanki na dokładkę. Dla stosunków między naszymi narodami było to na pewno wydarzenie daleko bardziej doniosłe, niż najbardziej nawet czułe uściski, obściski i pocałunki w trójkącie Donek-Angela-Władzio. Piękne chwile. To dla nich właśnie warto żyć.

A niewielki rozmiar tej notki wykorzystuję, żeby upchnąć jeszcze trochę fotek z pięknych okolic Komodo. 

czwartek, 02 września 2010, lachmani

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...