Nie jedź nigdzie - zostań w domu. Ja pojadę za Ciebie.

Ameryka Płd. 2009/10

niedziela, 06 stycznia 2013

Smutne wieści płyną ze świata, o Parafianie Drodzy... Nie dość, że Gepardieu zwariował i został Rosjaninem, w Czechach zamiast śniegu jeździ się na nartach po lodzie, a w Szczecinie zimy w ogóle brak, to jeszcze okazało się, że w Nowym Roku Bezpańskim 2013 audycja "Archipelag" została wyrzucona z ramówki Polskiego Radia Szczecin. Nie wiem, kto podjął tak skandaliczną decyzję, ale chyba trzeba się z nią pogodzić. Więc jedynym miejscem, gdzie będziecie mogli posłuchać nudnych opowieści Wielebnego Lachmana, pozostaną łamy Blogaska.

Na szczęście na moim dysku twardym czeka jeszcze kilka audycji do opublikowania. A potem może coś sami z Redaktor Marzenką dla Was nagramy. Tymczasem dziś zapraszam do posłuchania kolejnej przydługiej bajeczki o kraju, do którego wybieram się już za momencik. W sumie jak tego sam posłuchałem, to miałem ochotę wyciąć połowę, tak bardzo jest to słabe. Ale ostatecznie nic nie wyciąłem, więc przed Wami 40 minut bzdurnej gadaniny Wielebnego. O Machu Picchu, w którym nie byłem, o pociągu do nieba, o wydmach, kondorach i złej karmie. Dobrze że chociaż pare ładnych zdjęć się znalazło.

W kolejce czeka jeszcze Mozambik z kawałkiem RPA plus jakieś filipińskie i afrykańskie starocie. Słonecznej niedzieli w Krainie Deszczowców Wam życzę...

niedziela, 30 grudnia 2012

Dziś bajeczka o ekwadorskich wulkanach, jeziorkach i rowerowych wycieczkach. Nie jest tego za dużo, zaledwie 12 minut. W sam raz na przerwę w Waszym ulubionym niedzielnym serialu.


Musi być też wprowadzająca foteczka, żeby się nie pojawiały żadne durne reklamy zegarków. A w kolejnym odcinku będzie pewnie bajeczka o Peru. Jeśli się za bardzo nie upiję w sylwestrową noc. Wam, drodzy Parafianie, również życzę przywitania Nowego Roku z kompletem oczu i paluszków oraz z niewielkim kacem, jeśli w ogóle. Happy New Year!

sobota, 29 grudnia 2012

Kolejny odcinek radiowych bajek jest poświęcony jednemu z moich najulubieńszych krajów. Kolumbii. Ta bajeczka nie jest o całej Kolumbii, tylko o jej małej części, którą odwiedziłem w okresie świąteczno-noworocznym 2009/10. Jest trochę opowiastek o Bożym Narodzeniu, które wygląda trochę bardziej rozrywkowo niż u nas, jest oczywiście o wejściu na wulkan Purace, o karnawale w Pasto, i przede wszystkim o sympatycznych Kolumbijczykach. Do tego jest strasznie dużo zdjęć, nie wiem czy dacie radę to wytrzymać.

W następnym odcinku będzie chyba Ekwador. Przypominam też, że aktualnych audycji "Archipelag" redaktor Marzenki można posłuchać pod tym adresem.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 20
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...